Jdi na obsah Jdi na menu
 


BANINZI Asande

article preview

(JAR)

 

Narodil se v roce 1983. O jeho životě nejsou dostupné žádné informace. I o jeho zločinech je informací jako šafránu, ale něco málo o nich jde zjistit. Baninzi společně s Mthuthezelim Ericem Nombewem založil menší gang známý jako "Wox", který terorizoval Kapské Město a jeho okolí. Většina členů gangu (pokud ne úplně všichni) byla drogově závislá. Jenže jak Baninzi, tak i Nombewu nepracovali a potřebovali sehnat peníze na drogy, zejména na marihuanu a Mandrax (Metakvalon). Rozhodli se proto unášet lidi v jejich autech, převést je na odlehlejší místa a tam je okrást a zavraždit. Jejich auta pak prodali. Téměř všechny jejich oběti byly střeleny do hlavy. Dost často se jejich oběťmi stávaly páry. Jejich vražedné běsnění sice trvalo "pouze" od června do srpna 2001, ale i tak si vyžádalo minimálně 18 obětí.

K prvnímu známému zločinu došlo 20. června 2001, kdy "Wox" unesli pár ve Volkswagenu ve městě Gugulethu. Nejprve muže přinutili se dívat jak znásilňují jeho přítelkyni a poté je okradli. Nakonec se však rozhodli, že oba propustí. Jejich prvními oběťmi se tak stala rodina z města Delft, kterou gang unesl na rodinném výletě. Jména obětí nejsou známá. Baninzi a spol. zavraždili rodiče i jejich dvě dcery, z nichž jedna byla teenagerka a druhé bylo pouhých 10 let. Dalšími oběťmi se stal taxikář Moegamat Brand a pasažér, kterého právě vezl jménem Ryan Masetu. O několik týdnů později byla nalezena další jejich oběť Mqibalo Mnisi, který ležel s prostřelenou hlavou vedle cesty u města Delft. Dalšími oběťmi se staly Nceba Faltein a Siseku Nxuová, o jejichž vraždách nejsou známé žádné podrobnosti. Následoval únos Richarda Dantjiese a Faith Qwelaneové. Gang odvezl oba do města Zwelitsha, kde Baninzi muže zamkl do kufru. Poté celý gang Faith znásilnil. Pak oba převezli k opuštěné chatrči u městečka Nyanga, kde byl Richard a Faith zastřeleni. Členové gangu si pak vzali jejich peníze, mobily a nakonec i jejich auto. Následují vraždy Ayandy Bokweniové, Lindy Mbabisové, Lenta Ndzota, Nolwandleho Nkutshua a Vuyo Tatiové. Jejich posledními oběťmi se stali Nomwuyo Mtiki a Sydney Molefeová. Ti byli uneseni, když seděli v zaparkovaném autě ve městě Gugulethu. Oba byli následně okradeni a zastřeleni.

K Baninziho zatčení došlo ještě v roce 2001. Nombewu spáchal sebevraždu poté co byla jeho chatrč obklíčena policií a byl vyzván, aby se vzdal. Baninzi se ke všem svým zločinům přiznal a projevil lítost nad svými činy: "Je mi strašná hanba a stydím se za to co jsem udělal. Že jsem způsobil tolik bolesti." Baninzi sice uvedl, že všichni členové gangu před vraždami kouřili marihuanu a užívali Mandrax, ale on sám byl vždy při smyslech a byl si vědom toho co dělá. Soud nakonec Asande Baninzimu vyměřil následující trest: byl odsouzen k 19 doživotním trestům plus odnětí svobody na 189 let za 14 vražd (na kterých se Baninzi přímo podílel), 4 znásilnění a 2 ozbrojená přepadení. Osudy dalších členů gangu (včetně jejich jmen) nejsou známy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 5
Celkem: 146242
Měsíc: 21492
Den: 869