Jdi na obsah Jdi na menu
 


CALVA ZEPEDA Jose Luis

article preview

"Kanibal"

(Mexiko)

 

Životopis

Jose Luis Calva Zepeda se narodil 20. června 1979. O jeho životě toho není příliš známo. Sám Calva tvrdí, že mu zemřel otec když mu byli pouhé 2 roky a že jeho matka se o něj téměř nestarala. Když mu bylo 7 let znásilnil ho kamarád jeho bratra. Stal se z něj silný alkoholik a vypěstoval si závislost na kokainu. Pokoušel se psát poezii, hororové povídky a scénáře. Nikdy ale na tomto poli neuspěl, což špatně snášel, protože Calva byl silně narcistická a sebestředná osobnost. Sám se představoval jako spisovatel, básník a herec. Velmi často navštěvoval lékárny po Mexico City a snažil se navázat kontakt se zaměstnankyněmi. Na ženy dokázal udělat dojem díky svému uhrančivému pohledu a recitacemi své poezie. Díky vztahu s několika lékárnicemi se pak Calva snadněji dostal k lékům, které byly jinak dostupné jen na lékařský předpis. Počáteční okouzlení velmi rychle pominulo, protože Calva byl ve vztahu k ženám silně dominantní, někteří jeho přátelé popisovali, že jeho přítelkyně neměli dovoleno ani promluvit, pokud jim k tomu nedal svolení. Jeho přítelkyně museli někdy i celé dny po ulicích  prodávat jeho knihy, aby měl na alkohol a drogy. V době svého zatčení bydlel jen několik bloků od slavného Plaza Garibaldi v Mexico City.

 

Série vražd

2004 - Calvova bývalá přítelkyně Veronica Concuela Martinez Casarrubiasová je nalezena uškrcená a rozčtvrcená. Její tělo bylo nacpáno do několika lepenkových krabic.

Duben 2007 - Prostitutka známá jen jako La Jarocha. Její tělo je opět rozřezáno a nacpáno do krabic. Ruce a nohy nebyly nalezeny vůbec.

12. října 2007 - Pohřešuje se Calvova přítelkyně Alejandra Galeanaová (30 let). Když policisté zaklepou na dveře jeho bytu, Calva zpanikaří a snaží se utéct skokem z balkonu. Při pádu si způsobí několik poranění na hlavě a musí být hospitalizován v nemocnici. Když pak policisté otevřou dveře jeho bytu, nestačí se divit. Rozřezané tělo jeho přítelkyně najdou v šatníku. Na sporáku je pánvička s kusem lidského masa. V ledničce pak najdou vykostěné části lidských rukou a nohou. V krabici od cereálií jsou lidské kosti. Pozdější analýza prokáže, že jde o části těla Alejandry Galeanaové. Calva je ihned po opuštění nemocnice poslán do vazby.

 

 Obvinění

Policie mimo jiné v jeho bytě najde i jeho rozepsaný román "Instinkty kanibala" na jehož přebalu je fotografie z filmu "Mlčení jehňátek", kde postavu Hanibala Lectera nahradila fotka Calvy. Na některých talířích a příborech z Calvova bytu byly nalezeny zbytky lidského masa pokapané šťávou z citronu. Calva se k vraždě Galeanaové přiznal, ale odmítal, že by se dopustil kanibalismu. Tvrdil, že tělo své manželky rozřezal a chtěl ho dát sousedovým psům, aby se ho tak zbavil. To je ale dost nepravděpodobné, vzhledem k tomu, jakou si s tím dal práci. Těsně po zatčení začal Calva psát svůj další román s názvem "Kanibalova poezie". Zůstala nedopsaná, stejně jako Calva nikdy nestanul před soudem za své zločiny. 11. prosince 2007 se Jose Luis Calva Zepeda oběsil ve své cele na pásku od kalhot.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 6
Celkem: 146210
Měsíc: 21469
Den: 853