Jdi na obsah Jdi na menu
 


DAGLIS Antonis

article preview

"Athénský Rozparovač"

(Řecko)

 

O životě Antonise Daglise není mnoho známo. Snad jen to, že se narodil v roce 1974 a že se živil jako řidič náklaďáku. První záznam v jeho trestním rejstříku se datuje rokem 1988, kdy sexuálně obtěžoval nezletilou dívku. V roce 1989 byl zatčen poté co s nožem v ruce napadl skupinku mužů v Athénách.

 

Série vražd

Říjen 1992 - Rozřezané tělo neznámé prostitutky bylo nalezeno v odpadkovém koši před Válečným muzeem v Athénách.

28. října 1995 - Prostitutka Eleni Panagiotopoulouová (29 let). Byla uškrcena a rozřezána na kousky. Byla nalezena několik kilometrů od Athén.

25. prosince 1995 - Polonahé tělo prostitutky Athiny Lazarouové (26 let) je nalezeno na Kifisia Avenue v Athénách. Oběť byla uškrcena provazem.

 

Zatčení a proces

V roce 1996 byla unesena a znásilněna prostitutka Ann Hamsonová, původem z Británie. Útočník ji nakonec nechal jít, protože ho přesvědčila že ve skutečnosti není prostitutka, ale že si jen vydělává ne zpáteční cestu do Británie. Žena pak vše nahlásila policii a té netrvalo dlouho a zatkla Daglise. Ten se nakonec přizná nejen k únosu a znásilnění Hamsonové, ale k dalším třem vraždám prostitutek a dalším šesti pokusům o vraždu. U soudu uvedl, že Panagiotopoulouvou nabral do auta a odvezl na parkoviště, kde ji během sexu uškrtil. Pak její tělo rozřezal motorovou pilou a naskládal do několika plastikových sáčků. Lazarouvou zavraždil prý proto, že se mu posmívala. Tvrdil, že cítí silnou nenávist k prostitutkám, ale když je oslovil, vždy měl zájem jen o sex. Během něho ale slyšel v hlavě hlasy, které ho nutili k vraždám. Na závěr soudního procesu své doznání odvolal a tvrdil, že zavraždil jen jednu oběť a že šlo o nešťastnou náhodu. Soudce to nijak neobměkčilo a vyměřil Daglisovi za vraždy doživotní trest plus 25 let za 6 pokusů o vraždu. 2. srpna 1997 spáchal Antonis Daglis ve své cele sebevraždu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 10
Celkem: 147659
Měsíc: 22046
Den: 1088