Jdi na obsah Jdi na menu
 


DÄTER Olaf

article preview

"Vrah babiček"

(Německo)

 

Däter se narodil 25. září 1969 v Bremerhavenu. Byl nemanželským dítětem a manžel jeho matky jej přijal za svého, když mu byl 1 rok. Nikdy si nemohl stěžovat na jakýkoliv nedostatek. Vyrůstal jako jedináček, který byl i v dospělosti finančně podporován jak svou matkou tak i nevlastním otcem. Proto také Däter bydlel vždy v blízkosti jejich domu, aby to měl blíže ke zdroji peněz. Vystudoval zdravotní školu a poté se marně pokoušel uplatnit jako ošetřovatel na různých gerontologických odděleních. Nakonec vstoupil jako zdravotník do Bundeswehru, ve kterém sloužil 8 let a dosáhl na hodnost seržanta. Jeho podřízení ho vždy popisovali jako panovačného pedanta. Po konci jeho vojenské kariéry si našel místo jako ošetřovatel na gerontologii v Cuxhavenu. Přibližně ve stejné době se i oženil, jeho manželství však vydrželo pouhý rok.

I když nadále dostával finanční injekce od svých rodičů, Däter se i tak dostal do velkých dluhů. Mohla za to jeho záliba v luxusních autech a také to, že se zamiloval do jedné prostitutky, na kterou chtěl udělat dojem svým okázalým životním stylem. Situace se navíc ještě zhoršila v momentě, kdy byl vyhozen z nemocnice v Cuxhavenu, protože od důvěřivých pacientek vylákal blíže nespecifikovanou finanční částku. Däter si sice velice rychle našel stejnou práci v jiné nemocnici, ale zanedlouho byl opět vyhozen z naprosto stejných důvodů. Když se Dänkeho dluh začal blížit šestimístné částce, rozhodl se svoje finanční problémy řešit hodně drastickým způsobem...

Däter využil toho, že se těšil důvěry svých bývalých pacientek, které neměly ani tušení, že byl právě vyhozen. Navíc nebylo nic neobvyklého, že ošetřovatelé navštěvovaly starší pacienty v jejich domovech. Právě toho se Däter v roce 2001 rozhodl využít. Během pouhých 10 dní zavraždil 5 starších žen poté co ho oběti samy pustili do svých domů. V momentě, kdy Däter vstoupil do domu, okamžitě na bezbrannou ženu zaútočil zezadu, povalil ji na zem a klekl si na ni. Svou vahou přitom své oběti udusil. Použil přitom tak velkou sílu, že některé jeho oběti utrpěly vážná vnitřní poranění, čehož si lékaři provádějící posmrtné ohledání těl bohužel nevšimli a u všech 5 žen byla původně stanovena přirozená příčina smrti. Poté Däter své oběti okradl o vše co se dalo, v některých případech se však musel spokojit pouze s penězi, protože věděl že brzy přijde opravdová ošetřovatelka, která by ho mohla zahlédnout na místě činu.

Když v červnu 2001 Däter napadl 6. ženu, dopustil se osudové chyby. Opustil ženin byt v domnění, že je jeho oběť mrtvá. Žena však upadla pouze do bezvědomí a když se probudila, zavolala svého syna, který okamžitě zalarmoval policii. Napadená policistům samozřejmě řekla jméno útočníka, protože jej znala již z dřívějška. Däter mezitím použil ukradené peníze k tomu, aby svou milenku a její dítě pozval k letu soukromým letadlem přes Východofríské ostrovy a Helgoland. 14. června 2001 byl ihned po svém návratu zatčen.

Däter nijak nezapíral a přiznal se jak k napadení, tak i k 5 vraždám z předchozích několika dní. Teprve poté bylo zjištěno, že těchto 5 žen bylo vlastně zavražděno. Däter dále bez okolků řekl, že pokud by nebyl chycen, tak by ve vraždění pokračoval, protože nutně potřeboval peníze. V listopadu 2001 byl Olaf Däter uznán vinným a odsouzen k doživotním trestu. V současné době mu je 50 let.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 9
Celkem: 146247
Měsíc: 21495
Den: 869