Jdi na obsah Jdi na menu
 


PACE Lyndon Fitzgerald

article preview

(USA)

 

Série zločinů

28. srpna 1988 - Lula Bell McAfeeová (86 let) byla nalezena ležící nahá ve své posteli. Byla znásilněná a uškrcená kusem látky.

10. září 1988 - Mattie Mae McLendonová (78 let). I ona byla nalezena mrtvá ve své posteli, přikrytá peřinou. Byla uškrcená a znásilněná.

4. února 1989 - Johnie Mae Martinová (79 let). Policie našla její od pasu dolů nahé tělo ležící v její posteli. Byla znásilněná a uškrcená tkaničkou od bot.

4. března 1989 - Annie Kate Brittová (42 let). Její švagr ji našel mrtvou v její posteli. Byla znásilněná a uškrcená ponožkou, která byla ještě uvázána kolem krku oběti.

Ke všem útokům došlo v Atlantě a ve všech případech se vrah do domů svých obětí dostal oknem v časných ranních hodinách. Všechny oběti byly znásilněné, 2 z nich navíc análně. Z těl obětí byly odebrány vzorky spermatu a poslány na analýzu.

24. září 1992 - Sarah Groganová (69 let) načapala ve své kuchyni neznámého muže. Podařilo se jí dostat ke své zbrani a začala na vetřelce střílet. Muž vzal nohy na ramena a utekl. Policie pak získala otisky prstů pachatele nalezené v kuchyni paní Groganové.

30. září 1992 - Susie Sublettová, postarší žena, narazila ve své ložnici na neznámého muže, který ji zrovna prohledával peněženku. Muž ji napadl, ale paní Sublettové se podařilo útočníkovi vytrhnout a utéct k sousedovi, který zalarmoval policii. Pachatel mezitím utekl. Policisté zjistili, že muž do domu vnikl skrz okno, na kterém byly také nalezeny jeho otisky prstů.

 

Zatčení a soud

Policie rychle zjistila, že otisky nalezené v domech napadených žen se shodují s otisky prstů Lyndona Fitzgeralda Paceho (narozen v červenci 1964), žijícího v chudinské čtvrti v Atlantě, které již měla ve své kartotéce. Pace byl zatčen 2. října 1992. Protože průběh napadení obou žen se velice podobal postupu vraha v případech čtyř předešlých vražd, byli mu odebrány vzorky pubického ochlupení a vzorek DNA. DNA se shodovalo s DNA zjištěnou z vrahova spermatu. Dále, na místech vražd Johnie Mae Martinové a Annie Kate Brittové bylo nalezeno stejné pubické ochlupení jako bylo to Paceho. Navíc v Paceho byl již dříve odsouzen za pokus o znásilnění 15leté dívky, když vnikl do jejího domu a nutil ji svléct si oblečení. Dívka se zachránila tím, že předstírala astmatický záchvat. Soud byl zahájen 22. ledna 1996. 7. března 1996 byl Pace odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle za čtyři vraždy a k doživotnímu pobytu ve vězení za stejný počet znásilnění. Následně se rozeběhl zdánlivě nekonečný koloběh odvolání odsouzeného. Pace na vykonání rozsudku čeká dodnes.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 4
Celkem: 147666
Měsíc: 22046
Den: 1070