Jdi na obsah Jdi na menu
 


URDIALES Andrew

article preview

(USA)

 

Životopis

Andrew Urdiales se narodil 4. června 1964. O jeho dětství je známo jen minimum informací. V červnu 1977 (tedy ve 13 letech) ubil psa své rodiny baseballovou pálkou. Rodičům pak řekl, že nebohé zvíře se zabilo při pádu. V roce 1982 se po úspěšném absolvování Thornridge High School přihlásil k námořní pěchotě. Do roku 1991 sloužil jako radista na základně v Kalifornii, později se zúčastnil operace Pouštní bouře. Poté armádu opouští a vrací se k rodičům do Chicaga. V prosinci 1996 musel zaplatit pokutu za nelegální držení zbraně.

 

Série zločinů

18. ledna 1986 - vražda Robbin Brandleyové (23 let). Tuto studentku umění Urdiales sledoval napříč univerzitním kampusem v Mission Viejo v Kalifornii. Nakonec na ni zaútočil na parkovišti, kde ji zasadil celkem 41 bodných ran nožem.

17. června 1988 - vražda Julie McGheeové (29 let). Tato prostitutka nasedla do Urdialesova auta v Cathedral City (stát Kalifornie) v domnění, že jde o běžného klienta. Urdiales pak ženu odvezl do opuštěné části města, kde ji zastřelil pistolí ráže .45. Její tělo pak odhodil do příkopu.

25. září 1988 - vražda prostitutky Mary Ann Wellsové (31 let). Asi ve 22:00 odchází na schůzku z Urdialesem. Později je nalezena zastřelená v budově bývalého skladiště.

17. dubna 1989 - vražda Tammy Erwinové (18 let). Byla nalezena zastřelená v Palm Springs v Kalifornii.

27. září 1992 - Urdiales nabídne Jennifer Asbensonové (19 let), že ji odveze do práce. Druhý den kolem 06:00 na ni počká před její prací a nabídne ji odvoz domů. Místo toho ale dívku zaveze do pouště, kde ji chytne za vlasy a udeří její hlavou o palubní desku. Pak jí sváže, znásilní a hodí do kufru auta. Sám pak nastartuje auto a zřejmě hledá vhodné místo, kde by Jennifer zabil. Když ovšem zastaví na křižovatce, dívce se podaří kufr otevřít a následně utéct. Okamžitě běží na policii, kde nahlásí svůj únos a znásilnění. Policisté však jejímu příběhu nevěří a zametou vše pod stůl.

11. března 1995 - vražda prostitutky Denise Maneyové (32 let). 3 roky Urdiales nespáchal žádnou vraždu, protože se bál policejního vyšetřování po nepodařeném útoku na svou předchozí oběť. Když však viděl, že i tentokrát z toho vyvázl bez trestu, rozhodl se udeřit znovu. Denise donutí nastoupit k němu do auta a opět ji odveze do pouště. Tam ji sváže, svlékne a zastřelí.

14. dubna 1996 - vražda Laury Uylakiové (25 let). Urdiales své vražedné řádění přesunul blíže k jeho domovu v Chicagu. Tělo této oběti bylo nalezeno u jezera Wolf Lake ve státě Illinois. Laura byla střelena do hlavy.

14. června 1996 - vražda Cassandry Corumové (21 let). Její tělo bylo nalezeno plovoucí na hladině Vermillion River. Opět byla střelena do hlavy.

2. srpna 1996 - vražda Lynn Huberové (22 let). I její tělo bylo nalezeno na hladině jezera Wolf Lake.

Duben 1997 - Urdiales namíří pistoli na jakousi prostitutku (její jméno se mi nepodařilo zjistit) a přinutí ji, aby si sedla k němu do auta. Pak se ji pokusí svázat, ale žena se mu vysmekne a uteče.

 

Zatčení a soud

Protože vražd neustále přibývalo, rozhodla se illinoiská policie podrobit balistické expertíze legálně držené zbraně lidí bydlících v okolí posledních vražd. 23. dubna 1997 došlo i na Urdialese. Zřejmě tušil jak zkouška dopadne a překvapeným policistům se okamžitě přiznal ke všem 8 vraždám. Následná expertíza opravdu potvrdila, že Urdialesova zbraň byla použita při vraždách Uylakiové, Corumové a Huberové. Při následných výsleších Urdiales neuvedl žádný motiv pro své činy. Uznal ale že ho vzrušovalo, když ho jeho oběti prosily o smilování.

Urdiales byl obviněn 29. dubna 1997, ale vzhledem k tomu, že v té době se v Illinois strhla debata o zrušení trestu smrti, byl jeho soudní proces zahájen až 8. dubna 2002. Nejprve čelil obviněním z vražd Laury Uylakiové a Lynn Huberové. 30. května 2002 byl za tyto vraždy odsouzen k trestu smrti. Kvůli tehdejší politické atmosféře, která panovala v Illinois v názoru na trest smrti, nakonec guvernér tento rozsudek změnil na doživotí. 24. dubna 2004 začal druhý proces s Urdialesem, tentokrát byl obviněn z vraždy Cassandry Corumové. Následoval naprosto totožný scénář. 10. května 2004 byl Urdiales odsouzen k trestu smrti, ale v březnu 2011 guvernér tento rozsudek zmírnil na doživotí.

Ještě tu však byly vraždy, které Urdiales spáchal v Kalifornii. Po dlouhých tahanicích byl nakonec postaven před soud i v tomto americkém státě. 5. října 2018 byl Urdiales odsouzen kalifornským soudem za vraždu 5 žen k dalšímu trestu smrti. Tento rozsudek již žádný guvernér nezměnil. Nebylo ani kdy, protože 2. listopadu 2018 spáchal Andrew Urdiales ve své cele sebevraždu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 10
Celkem: 104725
Měsíc: 20104
Den: 560