Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charles William Davis jr.

article preview

(USA)

 

Charles William Davis jr. se narodil 18. června 1947. Detaily o jeho osobním životě jsou prakticky neznámé. Celý život žil v Marylandu, kde pracoval jako elektrikář nebo hlídač. Byl také dobrovolným řidičem sanitky. Byl ženatý, se svou manželkou měl syna. Postupem času se z něj stal silný alkoholik.

2. listopadu 1974 Davis projížděl kolem 23leté ženy, která právě havarovala se svým autem. Davis zastavil a nabídl ženě pomoc. Místo toho ji však odvlekl do lesa, kde ji znásilnil a téměř se mu ji podařilo uškrtit, žena však přežila. 11. září 1975 si na své konto připsal první vraždu. Jeho obětí se stala Lydia V. Normanová (16 let). Tu Davis odvezl kousek za letiště v Baltimoru. Tam Lydia udělala "chybu", když odmítla Davisovu nabídku sexu. Toto odmítnutí Davise natolik rozzuřilo, že Lydii uškrtil.

V tu dobu bylo Davisovo manželství v troskách. Na podzim 1975 vše vyvrcholilo rozvodem, během něhož jeho manželka získala do opatrování jejich syna. Davis vše dával za vinu jedné sociální pracovnici, které se rozhodl pomstít. 31. prosince 1975 přijel před noční podnik, kde tato žena slavila Silvestr a řekl hlídači, že kvůli jejímu autu nemůže odjet a ať si ho jde okamžitě přeparkovat. Hlídač odešel dovnitř, aby ženu přivedl. Davis byl značně nervózní a když z baru vyšla první žena, popadl ji, hodil ji do svého auta a odjel. Teprve poté si všiml, že nejde o sociální pracovnici, ale o Kathleen Diane Cookovou (24 let). Pokusil se jí vysvětlit, že jde o omyl, ale Kathleen se mu začala smát. Davise opět popadl vztek, proto odvezl Kathleen na odlehlé místo, kde ji znásilnil. Když bylo po všem, Kathleen řekla: "Tak doufám, že se teď cítíš jako opravdovej chlap." Pak si odplivla a šla pryč. To Davise rozzuřilo ještě víc. Vytáhl proto pistoli a střelil Kathleen čtyřikrát do hrudi. Pak sledoval, jak se zakrvácená a sípající Kathleen plazí po zemi. Když se dostala až k autu a z posledních sil se pokusila zatroubit na klakson, Davis ji začal bít hlava nehlava, dokud nebohá žena nezůstala nehybně ležet. Když bylo poté nalezeno její mrtvé tělo, Davis se dobrovolně přihlásil jako řidič sanitky. Později prohlásil, že právě možnost se na místo vraždy vrátit a nakládat tělo své oběti do sanitky, mu působilo obzvlášť velké potěšení.

24. srpna 1976 Davis zavraždil svou třetí oběť. Stala se jí Peggy Ellen Pumpianová (23 let). Ta se Davise zeptala na cestu. Místo pomoci ji Davis znásilnil. U této vraždy se u Davise projevilo něco, čemu by se snad dalo říkat lítost. Peggy se mu totiž přiznala, že její manžel umírá na jakousi nemoc. Davis později uvedl, že Peggy nechtěl zavraždit, ale poté, co ji znásilnil mu bylo jasné, že jinou možnost nemá. Proto Peggy pětkrát střelil a poté ji ještě pobodal nožem. Nakonec její tělo posmrtně zohavil. Kvůli pocitu viny pak Peggy zakryl tvář a z její peněženky ukradl rodinnou fotografii. Když poté manžel Peggy opravdu zemřel, Davis tuto fotku položil na jeho hrob.

3. září 1976 nejmenované 21leté ženě došel benzín na dálnici v okrese Howard. Pomoc jí nabídl Davis. Ten však ženu zatáhl do nedalekého lesa, kde ji znásilnil. Pak nechal ženu být. 23. února 1977 ve Village of Cross Keys unesl těhotnou ženu (24 let), odveze ji opět do lesa, kde ji znásilnil a okradl ji o peníze a kreditní karty. I tato žena naštěstí přežila.

V dubnu 1977 Davis z neznámých důvodů přišel o práci řidiče sanitky. Měsíc na to si našel novou práci jako řidič kamionu. V tu dobu byl již v hledáčku policie. Ta ho nejprve podezírala ze dvou posledních znásilnění. I přesto, že Davis prošel na detektoru lži, policie na něj vydala zatykač. Zejména proto, že mezi oběma znásilněními a třemi vraždami bylo až moc podobností. Davis pochopil, že je zle a rozhodl se zmizet. Ani to mu však nakonec nepomohlo, protože jeden z policejních informátorů vyšetřovatelům prozradil, že Davis odjel i se svou milenkou do Rena v Nevadě. Tam byl nakonec Davis 1. září 1977 zatčen. Už při prvních výsleších se Davis přiznal k vraždám Kathleen Cookové a Peggy Pumpianové a rovněž k oběma znásilněním. Přiznal se i ke svému prvnímu útoku, ale napadená žena se odmítla dostavit k soudu, a tak Davis nakonec z tohoto útoku obviněn nebyl. I tak to ovšem stačilo, aby byl v dubnu 1978 odsouzen na doživotí. Ve vězení se Davis přiznal i k vraždě Lydie Normanové, za kterou byl znovu odsouzen na doživotí. I v roce 2020 si Charles William Davis jr. odpykává svůj trest. O podmínečné propuštění bude moci zažádat v roce 2026, kdy mu bude 79 let.

 

Zdroje: An Encyclopedia of Modern Serial Killers - Hunting Humans, criminalminds.fandom.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 13
Celkem: 205826
Měsíc: 31986
Den: 921