Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eric Ernest Napoletano jr.

article preview

(USA)

 

Napoletano se narodil 2. května 1965 v Bronxu. Jeho matkou byla Carolyn Napoletanová, administrativní pracovnice na oddělení newyorské policie. Svého otce Napoletano nikdy nepoznal, protože Carolyn opustil ještě před jeho narozením. Matka mu však řekla, že jeho otec zemřel. Napoletano měl divoké dětství vyplněné hádkami s matkou a opakovanými pobyty na psychiatrickém oddělení místní nemocnice. Carolyn velmi lpěla na tom, že její syn musí jít v jejích stopách a stát se policistou. Velmi těžce proto nesla, když se Napoletano rozhodl odejít dobrovolně z armády, což snižovalo jeho šance dostat se do newyorského policejního sboru.

Napoletano se vždy velmi snadno zamiloval a měl za život hned několik přítelkyň. Vždy to byly velmi mladé dívky z řad etnických menšin, kterými jeho matka silně pohrdala a neváhala je častovat rasistickými urážkami. Ani Napoletanova láska však nevydržela věčně a on se ke svým přítelkyním postupem doby začal choval velmi násilně a krutě. Přivazoval je někdy i na celé dny k posteli či topení, bil je a neváhal přistoupit ani k jejich mučení. Bohužel, několik žen zaplatilo za vztah s Napoletanem vlastním životem...

V roce 1984 Napoletano během hádky napadne svou přítelkyni Marilyn Coludrovou (15 let) v jejím bytě v Queens. Zasadí ji několik ran nožem. Když pak vidí, že je dívka stále naživu, podřízne jí nožem hrdlo. Pak její tělo naloží do auta a jede až do Pensylvánie, kde ho vyhodí u silnice. Díky tomu na Napoletana nepadne podezření. Jeho matka vše komentuje slovy: "No co, stejně ta holka nebyla žádný anděl."

Těsně poté se Napoletano poprvé žení. Jeho manželkou se stane Wanda Matosová. Už v roce 1985 však Napoletano přímo na ulici v Bronxu zastřelí svou tchýni Gladys Matosovou. Policie tentokrát Napoletana podezírá jako prvního, ale jeho matka mu poskytne alibi. Řekne, že její syn spal celou noc u ní a ráno si společně zašli do města na snídani. Navíc ještě podá stížnost na detektiva, který se opovážil podezírat jejího syna. Wanda si však zřejmě myslí své a s Napoletanem se rozvede.

Napoletano netruchlí dlouho a ožení se znovu. Jeho druhá manželka se jmenuje Myra Acevedová (22 let). S ní má 2 syny. I tentokrát se však Napoletano začne chovat agresivně a Myra mu v roce 1990 začne vyhrožovat, že podá žádost o rozvod. To Napoletano neunese a ještě tentýž rok Myru uškrtí provazem. Celou vraždu sledují i jejich děti... Napoletano pak tělo své manželky naloží do auta a jede do Delawaru. Zde její tělo zahrabe do mělkého hrobu. Udělá to ale tak nešikovně, že mrtvola je hned druhý den nalezena.

I v tomto případě jeho matka přispěchá s alibi pro svého synáčka. Celou noc byl u ní, takže s vraždou své manželky nemůže mít nic společného. Tentokrát však ani toto alibi nepomohlo. Policie pečlivě nasbírala dostatek důkazů, aby mohla být nařízena domovní prohlídka u Napoletana. V jeho domě jsou nalezeny výstřižky z novin o vraždách Marilyn Coludrové, Gladys Matosové a jeho druhé manželky Myry Acevedové. Je nalezen i provaz, kterým byla uškrcena poslední oběť. Na něm jsou Napoletanovy otisky. A samozřejmě je tu výpověď obou dětí. Napoletano je tak 27. března 1991 zatčen. Již během domovní prohlídky Napoletano zoufale telefonuje své matce. A ta se opravdu snaží. Manipuluje s důkazy, přemlouvá nebo rovnou vyhrožuje všem svědkům a znovu podá stížnost na vyšetřujícího detektiva.

Tentokrát se ale vše obrátí proti ní. Policie samozřejmě zjistí, že se snaží zmanipulovat vyšetřování a Carolyn je obviněna ze lživé výpovědi, ze spiknutí, z manipulace s důkazy a z vyhrožování svědkům. To vše policie použije jako páku na jejího syna, který do té doby zatvrzele odmítal jakoukoliv vinu. 14. května 1991 se Napoletano přizná k vraždě své bývalé přítelkyně Marilyn výměnou za to, že jeho matka nebude obžalovaná z maření vyšetřování. Nejprve však Napoletano čelil obvinění z vraždy své druhé manželky. I z té byl uznán vinným a 25. června 1993 odsouzen na 321 a půl roku ve vězení. Za vraždu Marilyn Coludrové si pak odnesl dalších 15 let ve vězení. Z vraždy své tchýně Gladys Matosové zatím odsouzen nebyl. Eric Ernest Napoletano Jr. si momentálně odpykává svůj trest ve věznici Trenton. O podmínečné propuštění bude moci požádat nejdříve v roce 2040, kdy mu bude 75 let. Jeho matka i nadále pracuje u newyorské policie...

 

Zdroje: murderpedia.org, Daily News

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 27
Celkem: 203517
Měsíc: 33166
Den: 1032