Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milena Quagliniová

article preview

(Itálie)

 

Narodila se 25. března 1957 v Mezzaninu v Itálii. Poté co vystudovala vyšší odbornou školu v oboru účetnictví v Pávii, v 19 letech utekla z domova a žila střídavě ve městech Como a Lodi. Zde si vydělávala příležitostnými pracemi jako pokladní, ošetřovatelka nebo uklízečka. V této době se také poprvé vdává a narodí se jí syn. Její manžel však trpěl silnou cukrovkou, na jejíž následky i zemřel. Quagliniová od té doby upadá do těžkých depresí a stává se z ní silná alkoholička. Rozhodne se odstěhovat a najde si práci v San Martino Siccomario, kde se potkává se svým druhým manželem, Mariem Foglim, který příležitostně pracoval jako řidič kamionu a se kterým měla další dva syny. Nakonec se ukázalo, že její druhý manžel je uzavřený alkoholik doslova posedlý žárlivostí. Když se pak Fogli navíc dostal do těžkých dluhů, Quagliniová se rozhodla, že od něj odejde. Odstěhovala se do města Este, kde pracovala jako vrátná v tělocvičně.

Peníze ji však nestačily, takže začala pracovat jako ošetřovatelka pro starého pána Giusta Dalla Pozza (83 let). Její nový zaměstnavatel jí zpočátku půjčil 4 miliony lir. Když se však Quagliniová neměla k vrácení dluhu, začal ji vydírat. 25. října 1995 ji řekl, že buďto mu okamžitě začne splácet měsíčně 500 000 lir nebo mu může dluh splatit "jiným způsobem". Když to Quagliniová odmítla, pokusil se jí znásilnit. Došlo k souboji během kterého Quagliniová muže udeřila lampou do hlavy. Hned poté odešla a těžce zraněný Pozza si zavolal sanitku. Na následky svého zranění však zemřel o 10 dní později. Quagliniová byla zatčena, ale při výpovědi uvedla, že Pozza během souboje upadl na zem, kde se uhodil do hlavy. Za to byla odsouzena na 20 měsíců ve vězení za nepřiměřenou obranu.

Po svém propuštění se Quagliniová pokusila vrátit ke svému manželovi. Fogli (52 let) se však ani v nejmenším nezměnil a jejich soužití se proměnilo v nikdy nekončící sled hádek. Quagliniová začne opět pít, navíc začíná užívat antidepresiva. 2. srpna 1998, po další manželské hádce, Quagliniová počká až manžel usne a omotá mu kolem krku provaz, údajně proto, aby jej vystrašila. Fogli se ovšem probudí a opět dojde k zápasu. Quagliniová svého muže udeří šperkovnicí do hlavy, načež Fogli omdlí. Quagliniová ho pak uškrtí provazem. Jeho tělo pak zabalí do prostěradla a poté ještě do koberce. Ten pak odtáhne na balkon. Pak sama zavolá na policii a oznámí, že zavraždila svého manžela. Na příjezd policie počká v domě a nechá se ochotně zatknout. U soudu jí je vyměřen trest 6 let a 8 měsíců. Trest je jí následně zmírněn pro její psychický stav a sníženou odpovědnost. Nakonec si neodsedí ani rok. Soud ji nicméně nařídí povinou účast na srazech anonymních alkoholiků. To se ovšem mine účinkem, protože po nějaké době začne pít stejně jako předtím. Na těchto schůzkách nicméně pozná bývalého policistu jménem Salvatore. Ten ji nabídne podnájem, ale hned o dva dny později se ji pokusí znásilnit. Qaugliniové se však podaří utéct.

S Angelem Porrellem (53 let) se Quagliniová seznámí prostřednictvím inzerátu. 5. října 1999 ho navštíví v jeho domě v Bascape. Tam ji Porrello navrhne ať si oblékne něco provokativního. Když to Quagliniová odmítla, udeřil ji a třikrát ji znásilnil. Když bylo po všem, Quagliniová vstala a šla uvařit kávu. Porrellovi do ní ovšem přidala silná sedativa. Když Porrello usnul, odtáhla jeho tělo do vany plné vody a odešla. Když se pak o několik hodin později vrátila, zjistila, že se Porrello utopil. Večer pak jeho tělo odtáhla na zahradu. Pak nasedne do Porrellova auta a odjede. Po cestě ji ovšem zastaví policie. Ta zjistí nejen že auto není její, ale že viditelně řídí pod vlivem alkoholu. V autě jsou navíc nalezeny drogy. Qaugliniová je zatčena. Policisté zjistí komu auto patří a 20. října 1999 provedou u Porrella domovní prohlídku. Na zahradě pak narazí na jeho tělo, tou dobou již v pokročilé fázi rozkladu.

Quagliniová se bez vytáček doznala k vraždě Porrella. Ve vazbě se pokusila bojovat s depresemi tím, že se věnovala svému největšímu koníčku, malování. I tak se nakonec soudu nedožila. 16. října 2001 se oběsila ve své cele na prostěradle.

 

Zdroje: wikipedia.org, thesocialpost.it

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 24
Celkem: 246335
Měsíc: 30874
Den: 1164