Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pedro Pablo Nakada Ludeña

article preview

"Apoštol smrti"

(Peru)

 

Životopis

Narodil se jako Pedro Pablo Ludeña 28. února 1973 v peruánském hlavním městě Lima. Jeho matka trpěla blíže nespecifikovanou duševní poruchou. Jeho otec byl sice silný alkoholik, ale jako jediný dokázal Ludeñu ochránit před šikanou jeho sourozenců. Po otcově smrti tuto ochranu ztratil, přičemž byl velice často svými sestrami přinucen převlékat se do dívčího oblečení a poté sloužil jako terč posměchu nejen pro ně, ale i pro jejich přátele. Už v raném věku Ludeña často týral zvířata. Jednou svým bratrům zabil jejich březí fenku. Ti se mu pomstili tím, že Ludeñu hromadně znásilnili. Podle Ludeña tato zkušenost zapříčinila jeho silnou nenávist k homosexuálům. V roce 2003 Ludeña zaplatil 800 solesů jednomu Japonci, aby ho jako dospělého adoptoval. Doufal, že se díky tomu bude moci přestěhovat do Japonska a proto si do jména přidal japonské příjmení Nakada. Není bez zajímavosti, že i když se do Japonska nikdy nedostal, jeho bratr Vayron Jonathan Nakada Ludeña byl v roce 2015 právě v Japonsku zatčen poté co během tří dnů ubodal 6 lidí. Podle jejich rodiny oba bratři trpěli paranoidní schizofrenií.

 

Série vražd

Nakada všechny své oběti zastřelil pistolí ráže 9mm, na kterou si vlastnoručně vyrobil tlumič z bačkor. Tvrdil, že byl povolán Bohem, aby Zemi očistil od narkomanů, prostitutek, homosexuálů a zločinců.

1. ledna 2005 - vražda Carlose Edilberta Merino Aguilara (26 let). Nakada byl skálopevně přesvědčen, že ho Aguilara chce okrást. Střelil ho proto do hrudníku a do břicha a pak mu ukradl peníze.

31. května 2006 - vražda Teresy Cotrin Abadové (50 let). Důvodem její smrti bylo to, že ji Nakada viděl kouřit. Tím si od něj vysloužila dvě kulky do hlavy.

20. července 2006 - vražda Waltera Sandoval Osoria (44 let). Tento muž doplatil na svou kriminální minulost. Nakada ho opět střelil do hlavy. Sandoval Osorio byl sice převezen do nemocnice, ale krátce na to svým zraněním podlehl.

8. srpna 2006 - nález těla Gerarda Leonarda Cruz Lybii (30 let). Společně s Nakadou spáchali několik loupeží. Když pak naplánovali vraždu jakéhosi muže a krádež jeho auta, Nakada chtěl vycouvat. Došlo k hádce a Nakada svého kumpána střelil do hlavy. Pak jeho tělo hodil do studny.

18. srpna 2006 - nález těla Carlose Waltera Tarazona Toledy (21 let). Nakada ho zastřelil, když zjistil, že je Toleda narkoman.

19. srpna 2006 - vražda Maríi Verónici Tolentino Pajuelové (15 let). Nakada chtěl toho dne postřílet skupinku kuřáků v Santa Rosa. Cestu mu ovšem zkřížila mladá María, kterou dvakrát střelil do hlavy. Pak chtěl ukrást její kolo, ale když zjistil, že má píchlou gumu, nechal ho na místě. Tato dívka byla jediná oběť nad kterou Nakada projevil lítost. Později sám přiznal, že nebylo správné ji zabít, ale věřil že její smrt posloužila vyššímu poslání.

18. listopadu 2006 - vražda Huga Vilcheze Palomina. Palomino byl zavražděn proto, že Nakada toužil po jeho ženě. Poté co ho zastřelil, mu Nakada ukradl pistoli, telefon a discmana.

19. listopadu 2006 - vražda Widmara Jesúse Muñoz Villaneuva (42 let). Nakada ho zavraždil, protože to byl homosexuál a navíc prostitut. Nakada za ním přišel do obchodu, kde Villaneuva pracoval a střelil do třikrát do krku. Pak ještě v obchodě ukradl boty v hodnotě 541 dolarů.

22. listopadu 2006 - vraždy Luise Enrique Morána Cervantese (32 let), Pedra Omara Carrery (24 let) a Enocha Elisea Félixe Zorrilly (22 let). Všechny tyto taxikáře zavraždil, protože věřil že jejich taxíky používají při přepadeních. Všem mužům ukradl jejich taxíky.

10. prosince 2006 - vražda Nella Cajaleóna Pajueli. Nakada ho střelil do hlavy a ukradl jeho motorku.

V blíže neurčeném datu došlo k vraždě Nazaria Juliána Tamariz Péreze a Didiera Zapaty Dulanta. Tyto dva homosexuály Nakada zastřelil, protože je uviděl při sexu. Po jejich smrti jim ukradl peníze a boty.

24. prosince 2006 - vražda Agustína Andrése Maguiña Oropeze (46 let) a Luise Melgarejo Sáenze (54 let). Oba dva střelil Nakada do hlavy, protože to byli alkoholici a navíc viděli Nakadu při předchozí vraždě.

27. prosince 2006 - vražda Nicoláse Tolentino Purizaca. Byl to narkoman a navíc udělal tu chybu, že Nakadu okradl. Ten ho pak střelil do hlavy.

 

Zatčení a soud

Policie si pro Nakadu přišla 28. prosince 2006 do jeho práce. Nakada se nejprve pokusil utéct, ale nakonec se mezi ním a policií strhla přestřelka během které byl jeden z policistů raněn. Pedro Pablo Nakada Ludeña z přestřelky sice vyvázl bez zranění, ale s pouty na rukách. Ve vazbě se přiznal k 25 vraždám. 14. července 2010 ho ovšem soud uznal vinným "pouze" ze 17 vražd a udělil mu nejvyšší možný trest v Peru, což je 35 let ve vězení.

 

Zdroj: wikipedia.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 14
Celkem: 203527
Měsíc: 33162
Den: 1031