Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raman Raghav

article preview

"Sindhi Dalwai"

(Indie)

 

Raman Raghav se narodil v roce 1929. A to je asi to jediné určité, co se o jeho životě dá říct. Je pravděpodobné, že se mu nedostalo žádného vzdělání. Už od dětských let si přilepšoval krádežemi, za jednu takovou si odseděl 5 let za mřížemi. Nějakou dobu žil v městě Puné. Byl to samotář a přibližně od roku 1968 přežíval jako bezdomovec v džungli v okolí Bombaje.

K první vlně vražd došlo mezi lety 1965 a 1966 na předměstí Bombaje. Raghav se v noci vplížil do domů svých obětí a ve spánku je ubil tupým předmětem (pokaždé použil něco jiného). Tímto způsobem připravil o život nejméně 23 lidí. Oběťmi se stali muži, ženy i děti. Několik obětí nicméně vrahův útok přežilo. V roce 1966 policie zadrží Raghava poté co se podezřele potuloval v okolí poslední vraždy. Nejsou proti němu však žádné důkazy a když ani přeživší nejsou schopni Raghava identifikovat, policie ho musí pustit na svobodu.

Vrah si dá menší pauzu, ale o dva roky později, v roce 1968 dojde k druhé vlně vražd. Obyvatelé slumů na okraji Bombaje žili ve strachu a báli se spát venku nebo s otevřenými okny. Protože vrahův modus operandi je naprosto totožný jako v roce 1966, policie se opět zaměří na Raghava. Po nějaké době se jim ho podaří vypátrat a zatknout. Během výslechů se policii podařilo zjistit, že Raghav během života používal hned několik falešných jmen jako např.: Sindhi Dalwai, Talwai, Anna, Thambi nebo Valeswami. Na jeho šatech bylo nalezeno několik skvrn od krve. Prozatím byl Raghav obviněn z vražd posledních dvou obětí Lalchanda Jagannata Yadava a Dulara Jaggiho Yadava. Sám Raghav odmítal odpovídat na jakékoliv otázky. Svůj postoj změnil, když mu policisté slíbili misku kuřecího masa. Od toho okamžiku začal s policií spolupracovat a poskytl vyšetřovatelům detailní popis svých vražd. Sám ale přiznal, že má problémy s pamětí a že si spoustu vražd již nevybavuje. I tak se oficiální počet jeho obětí zastavil na čísle 41. Je ale pravděpodobné, že toto číslo bude mnohem vyšší.

Soud s Raghavem začal 2. června 1969. Základem bylo určit, zda je Raghav mentálně schopný podstoupit soudní proces a zda si v době vražd uvědomoval závažnost svého chování. Soudní lékař ve své zprávě uvedl, že Raghav je sice průměrně inteligentní, ale netrpí žádnou závažnou duševní poruchou a tudíž je za své jednání plně odpovědný. I přes vehementní snahu obhajoby prokázat, že Raghav je paranoidní schizofrenik (což bylo podepřeno názorem hned několika lékařů), byl nakonec Raghav odsouzen k trestu smrti.

Raghav se vzdal práva na odvolání, Nejvyšší soud se ovšem jeho případem začal zaobírat poté co přihlédl k množství lékařských posudků předložených obhajobou. Ustavil proto nezávislou komisy složenou ze tří psychiatrů, která měla za úkol posoudit Raghavův duševní stav. V konečné zprávě této komise se mluví o tom, že Raghav věří v existenci dvou světů, světa bohů a světa smrtelníků. Dále trpí utkvělou představou, že se lidé v jeho okolí snaží změnit jeho pohlaví, ale nemohou uspět, protože on patří do světa bohů. Dále věří, že pokud by měl homosexuální pohlavní styk, změnil by se na ženu. Několikrát během vyšetření uvedl, že se považuje za 101% muže. Po skončení posledního sezení si chtěli lékaři s Raghavem potřást rukou na rozloučenou. Ten to odmítl, protože jako zástupce světa bohů se nemůže dotýkat obyčejných smrtelníků. V konečném verdiktu komise uvedla, že Raghav je bezpochyby paranoidní schizofrenik a tento stav je neměnný. Na základě této zprávy Nejvyšší soud nařídil nové soudní přelíčení. Během něj bylo k závěru lékařů přihlédnuto a 4. srpna 1987 byl obžalovanému trest zmírněn na doživotí. 7. srpna 1995 Raman Raghav zemřel v nemocnici na selhání ledvin.

 

Zdroje: wikipedia.org, murderpedia.org

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 17
Celkem: 246311
Měsíc: 30884
Den: 1149