Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seisaku Nakamura

article preview

"Hluchý vrah z Hamamacu"

(Japonsko)

 

Informací o tomto vrahovi je pouhé minimum, protože většinu svých zločinů spáchal během 2. světové války a japonská vláda odmítala tisku a veřejnosti sdělit jakékoliv informace ze strachu, aby tím nebyla podkopána morálka obyvatel. O nic sdílnější nebyla ani po skončení války. Seisaku Nakamura se narodil v roce 1924 jako neslyšící. Díky tomuto handicapu se stal vyděděncem své rodiny i prakticky celé společnosti. Své neustálé odstrkování snášel s klidem a raději se uchyloval do světa své vlastní fantazie, kde byl silným a neohroženým samurajem, který všechny své utiskovatele popravoval katanou. Ve škole byl bystrým a inteligentním žákem s výborným prospěchem. Byl však samotářem a nevypěstoval si žádné sociální návyky.

Všechny své vraždy spáchal ve městě Hamamacu v japonské prefektuře Šizuoka. Nakamura sám později uvedl, že své první vraždy spáchal již 22. srpna 1938, když mu bylo pouhých 14 let. Pokusil se znásilnit dvě dívky, které se ale bránily a tak je zavraždil. Tyto vraždy však nikdy nebyly oficiálně potvrzeny, je tedy možné, že si Nakamura vše vymyslel. 18. srpna 1941 ubodal další dívku a druhou těžce zranil. O pouhé dva dny později během jediného dne ubodal další tři lidi. Policie měla poměrně přesný popis pachatele, ale japonská vláda zakázala jakoukoliv větší policejní akci, aby veřejnost nepropadla panice. Vrah tak zůstával stále na svobodě. 27. září 1941 se Nakamura v domě své rodiny pohádal se svým bratrem. Banální hádka se záhy změnila v krvavý masakr. Nakamura popadl nůž a vrazil ho bratrovi do hrudi. V následujícím amoku kolem sebe začal bezmyšlenkovitě máchat a bodat nožem, neohlížeje se na to, kdo mu právě stojí v cestě. Postupně pobodal a pořezal svého otce, sestru, švagrovou a malou neteř. Je zázrak, že zraněním podlehl jen jeho bratr. Přivolané policii bylo jasné, že útočníkem byl Nakamura, protože jako jediný nebyl zraněný. On sám se však nepřiznal a rodina odmítla vypovídat ze strachu z pomsty útočníka. Nakamura tak zůstal opět na svobodě. K dalšímu útoku došlo téměř o rok později, 30. srpna 1942. Nakamura na ulici potkal mladou ženu. Tu sledoval do jejího bytu, kde bydlela se svým manželem a třemi dětmi. Do domu se potom v noci vloupal a zaútočil na ženu, kterou předtím sledoval. Když se ji snažil její manžel bránit, Nakamura ho ubodal. Stejný osud pak potkal i ji. Nakamura se poté přesunul do dětského pokoje, kde ubodal i dvě nejmladší děti, chlapce a dívku. Na chodbě potom narazil na nejstarší dítě, dospívající dívku. Tu odvlekl zpátky do ložnice, kde se ji pokusil znásilnit přímo mezi mrtvolami jejích rodičů. Dívka se však bránila tak urputně, že Nakamura své úsilí vzdal a raději utekl.

Nebohá dívka poskytla policii detailní popis vraha, navíc si policisté pamatovali Nakamuru jako na podezřelého v případě vraždy jeho bratra. I tak byl nakonec zatčen až po více než měsíci 12. října 1942. Nakamura se přiznal ke všem 9 vraždám a jako "bonus" se doznal i ke dvěma vraždám v roce 1938. Necelý měsíc po jeho zatčení, přesněji 11. listopadu, spáchal jeho otec sebevraždu. Lékaři Nakamuru uznali jako jasného šílence s hned několika závažnými poruchami osobnosti. Zároveň uvedli, že byl během vražd neodpovědný za své chování. I přesto byl v urychleném procesu uznán vinným a odsouzen k trestu smrti. Seisaku Nakamura byl oběšen 19. června 1944.

 

Zdroje: wikipedia.org, murderpedia.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 29
Celkem: 207674
Měsíc: 31497
Den: 1362