Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volker Eckert

article preview

(Německo, Francie, Španělsko)

 

Volker Eckert se narodil 1. července 1959. Svoji první vraždu spáchal již ve svých 15 letech, v roce 1974. V německém městě Plauen uškrtil svoji čtrnáctiletou spolužačku. Policie případ uzavřela jako sebevraždu. V roce 1987 byl odsouzena na 12 let za pokus o vraždu dvou žen. Z vězení byl propuštěn již v roce 1994 a odstěhoval se do města Hof, kde začal pracovat jako řidič kamionu. Díky tomuto zaměstnání procestoval spoustu zemí Evropské unie. Během svých cest spáchal několik vražd prostitutek. Eckert ženy uškrtil, posmrtně je znásilnil a pak si těla svých obětí vyfotografoval. Jeho fetišem byly ženské vlasy, které svým obětem stříhal a bral si je jako trofeje. V několika případech mrtvá těla žen oblékl a vozil je sebou v kamionu. Seznam vražd spáchaných Eckertem:

25. červen 2001 - prostitutka původem z Keni zavražděná poblíž Bordeaux ve Francii.

9. října 2001 - 24letá prostitutka zavražděná v španělském městě Macanet de la Selva.

1. března 2005 - prostitutka původem z Ruska zavražděná v katalánském městě Sant Sadurni d'Osormont.

2. října 2006 - 28letá prostitutka původem z Polska zavražděná v Remeši ve Francii.

2. listopadu 2006 - 20letá prostitutka původem z Bulharska zavražděná ve španělském městě Hostalric.

Během jeho poslední vraždy zachytily bezpečnostní kamery Eckertův kamion stojící přímo na místě vraždy. Španělští policisté záhy identifikovali řidiče a informovali o všem své německé kolegy. Ti Eckerta zatkli 17. listopadu 2006 ve Wesselingu poblíž Kolína nad Rýnem. V jeho bytě pak objevili fotografie obětí a sbírku ženských vlasů. Během výslechu se Eckert přiznal nejen k pěti vraždám prostitutek ve Francii a Španělsku, ale také k dřívější vraždě své spolužačky. 2. července 2007 spáchal Eckert ve své cele sebevraždu. Stalo se tak přímo uprostřed soudního procesu. Po jeho smrti policie nalezla důkazy, které Eckerta spojují s vraždami dalších tří žen:

Duben 1987 - 18letá žena zavražděná v německém Plauenu.

Srpen 2002 - 23letá prostitutka původem ze Sierra Leone zavražděná ve francouzském Troyes.

5. září 2004 - 25letá prostitutka původem z Ghany zavražděná v italském městě Rezzato.

Dále existuje silné podezření, že Eckert zavraždil další čtyři ženy (tři v České republice a jednu ve Francii). Pro toto tvrzení ale neexistují přesvědčivé důkazy. V prosinci 2007 policie vyšetřování uzavřela.

 

Zdroje: wikipedia.org, murderpedia.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 
Statistiky

Online: 11
Celkem: 203447
Měsíc: 33201
Den: 1016